Makine Altı Ses Yalıtımı

Makine Altı Ses Yalıtımı

Makine Altı Ses Yalıtımı,  makinelerden yayılan, insanları rahatsız ve  sağlığını tehdit edecek derecedeki yüksek ses frekanslarını engelleme amaçlı grültü izolasyon hizmeti vermekteyiz. Nedeni her ne olursa ise olsun, devamlı titreşimler makine çalışma performansına olumsuz yönde bir etkisi vardır ve çalışanlar için rahatsız edicei derecese sesli bir ortam oluşmasına neden olabiliriz. Alıcı ve yahut titreşim kaynağı ekipman kendisi için ve de operatörler için büyük katkılar sağlayabilmektedir.

makine vibrasyon malzeme

makine vibrasyon malzeme

Ses dalgaları dengesiz bir spektrumda yer alıyor ise veyahut diğer bir tabirle bu gürültüdür. İnsan başta olmak üzere tüm canlıların sağlığını ve de konforunu tehdit eden etkileri olan gürültü, kalıcı işitme kaybına dahi neden olabilecek bir problem olup, özellikle şehir yaşantısında önüne geçilmesi artık günümüzde mecburiyet teşkil etmektedir.

Makine Altı Ses Yalıtımı Kullanım Alanları

Makine Altı Ses Yalıtımı

Makine Altı Ses Yalıtımı

Genellikle; hastaneler, okullar, iş yerleri gibi mekanların göz önünde bulunmayan kısımlarında yer alan Makine Altı Ses Yalıtımı uygulanır iken özellikle yanmaz gürültü izolasyon malzemeleri kullanmaktayız. Ses bir yerde gelişigüzel yayılır iken karşılaştığı engelle karşılaşması sonucu üç fiziksel eyleme yayılır. Sesin bu engelle karşılaşmasıyla sesin bir kısmı takıldığı engelden yansır, diğer bir kısmı engel tarafından yutulur ve kalanı ise engeli aşarak diğer tarafa geçmektedir. Mekanın güvenliğini göz önünde bulundurarak ve diğer yandan da cihaz çalışma performansını aza indirgemeden Makine Altı Ses Yalıtımı yapmak asıl önemli amacımızdır. Gürültü ile başa çıkmanın ve canlıları gürültünün doğuracağı kötü sonuçlardan korumanın bir yolu olarak benimsediğimiz gürültü denetimi ile gürültünün canlılar üzerinde meydana getireceği zararlı sonuçlarını minimuma indiriyoruz.

treadmill pads installed

treadmill pads installed

Gürültünün canlılar üzerinde bıraktığı ciddi hasarlar, sağlık sorunları nedeniyle, Makine Altı Ses Yalıtımı hizmetimiz ile hastane, okul ve iş yerlerinde insanların günlük yaşantılarını sağlıklı sürdürebilmelerini ve iş hayatının verimli bir şekilde devam ettirebilmelerini sağlamak asıl maksadımızdır. Makine Altı Ses Yalıtımı  ve diğer tüm ses izolasyon hizmetlerimizden yararlanmak ve gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında ya da bilgi almak için bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Bu gönderiyi paylaş


%d blogcu bunu beğendi: